Без випічки, “на розхват”. Приготувала своїм “Пташине молоко”

Десерти
Найніжніше пташине молоко в домашніх умовах! Цукерки в міру солодкі, пружні, з тонкою хрусткою шоколадною глазур’ю! Чудовий десерт без випічки!

Інгредієнти:

  • 100 г білка
  • 100 г вершкового масла (у мене 82%), кімнатної температури
  • 100 г згущеного молока
  • 175 г цукру
  • 60 г води
  • 1/3 ч. л. лимонної кислоти
  • 5 г ванільного цукру
  • 18 г желатину (у мене dr.oetker) + 100 г води (для желатину)
  • + 100 г темного шоколаду та 10 г олії

Приготування:

Наперед потрібно підготувати форму, я взяла розміром 20*20 см. Застелила її папером. Желатин заливаю водою та залишаю набухати. М’яке масло збиваю 5 хвилин. Вийде пишна та світла маса.

Без випічки, “на розхват”. Приготувала своїм “Пташине молоко”

Тепер потроху підмішую згущене молоко. Вийде пишний гладкий крем. Поки відкладаю його убік, але в холодильник не забираю, просто залишаю на столі.

Варю цукровий сироп. У ківш всипаю цукор, ванільний цукор і вливаю воду.

Без випічки, “на розхват”. Приготувала своїм “Пташине молоко”

Переношу на плиту. Доводжу до кипіння та всипаю лимонну кислоту. Варю сироп до 110 – 116 градусів, або 5 хвилин на середній температурі (у мене 5 режим на плиті з 9).

Поки вариться сироп, до білків додаю дрібку солі та збиваю до пишної стійкої піни. Готовий сироп (гарячий, як тільки зварився) тонким струмком вливаю до збитих білків і продовжую збивати на високій швидкості.

Без випічки, “на розхват”. Приготувала своїм “Пташине молоко”

Сироп вливаю по краю миски, намагаючись не попадати на віночки. Коли сироп закінчиться, збиваю ще 1-2 хвилини до щільної стійкої маси.

Набряклий желатин перекладаю в ківш і нагріваю до однорідного рідкого стану.

Без випічки, “на розхват”. Приготувала своїм “Пташине молоко”

Підмішую в білкову масу. На цей момент вона охолоне, буде просто теплою. Пам’ятаєте, крем ми приготували? Ось тепер його потрібно підмішати у збиту масу за 3-4 рази.

Перемішую на низьких обертах. Коли весь крем додали, міксер вимикаю. Суфле готове. Перекладаю його у форму. Розрівнюю. Забираю в холодильник на 1,5-2 години.

Без випічки, “на розхват”. Приготувала своїм “Пташине молоко”

Коли суфле схопиться, можна покрити глазур’ю. Якщо бажаєте без глазурі, суфле потрібно витримати в холодильнику 4 години. У такому випадку цукерки можна обваляти в рубаних горіхах, какао, кокосовій стружці, крихті печива.

Глазур:

У шоколад додаю олію. На водяній бані або в мікрохвильовій печі розтоплюю до однорідності. Виливаю на суфле.

Нахиляю форму розподіляючи глазур по всій поверхні. Прибираю в холодильник на 2 години або на ніч.

Тонкий ніж нагріваю у гарячій воді та роблю розмітку, розрізаючи тільки глазур.

Без випічки, “на розхват”. Приготувала своїм “Пташине молоко”

А потім розрізаю суфле.

Без випічки, “на розхват”. Приготувала своїм “Пташине молоко”

Чудовий десерт! Ніжне, пружне суфле з ванільним ароматом і тонка, хрумка шоколадна глазур!

 

Оцініть рецепт
Поділіться з друзями
Добавить комментарий