Які листки Кабачка обриваю без тіні сумніву. Шкода, що не всі знають про користь процедури

Сад, город, дача

Сьогодні на порядку денному — корисна, але, на мій превеликий жаль, яка не знайшла широкого застосування на дачах громадян, процедура для оздоровлення кабачкового куща, яка прямо впливає на врожайність.

Навіщо позбавляти кабачок листя і коли процедура може нашкодити

Які листки Кабачка обриваю без тіні сумніву. Шкода, що не всі знають про користь процедури

Обрив кабачкових листків покликаний вирішити 2 архіважливих завдання:

1. Знизити ризик захворювань, які з’являються із за надмірної густоти куща. Не потрібно бути агрономом, щоб розуміти: добротний урожай дає тільки здорова рослина.

А кабачок, без зайвої скромності відноситься до гігантів грядок, який частенько грішить цим. Як результат — в серцевину рослини не надходить повітря, а нижні листки мокнуть на землі. НЕ відривати частину листя — все одно що своєю бездіяльністю повісити банер «Приходьте, дорогі шкідники, грибки і бактерії!».

Які листки Кабачка обриваю без тіні сумніву. Шкода, що не всі знають про користь процедури

2. Поліпшити урожай в кількості і якості. Відкрити середину куща і трохи прорідити його — значить, далекоглядно зробити всі квітки доступнішими для комах-запилювачів. Та й самі майбутні кабачки, визріваючі на сонці, виходять смачніші і соковитіші, ніж їх бідні побратими, які нудьгують в тіні.

Але і все листя дерти бездумно не варто. Ніякі підживлення не зрівняються з тим харчуванням, яку рослина отримує за рахунок фотосинтезу.

Які листя у кабачка обривати

Які листки Кабачка обриваю без тіні сумніву. Шкода, що не всі знають про користь процедури

Без сумніву, всі засохлі і підгнилі листки. Звертай особливу увагу на стеблину — їх ураження теж показання до видалення. Здоровим такий лист уже не буде, а справ може накоїти: рано чи пізно свою бурхливу діяльність почнуть грибки і бактерії, «переробляючи» органічний залишок. Ніхто не дасть гарантії, що слідом за ним ненажерливий мікроорганізм не вирішить перекинути сили на здорові листя або, того гірше, квітки і зав’язі.

Нижнє листя, яке розпласталося по землі. Вони постійно контактують з вологою землею, стаючи розсадником мікроорганізмів. А ще це — відмінний щит для слимаків, равликів і інших відвідувачів саду, які прийшли без запрошення і теж люблять попсувати і рослину, і врожай.

Листя, які заважають один одному. Якщо один лист перекриває інший, то один можна видалити і 2-3 листки, які закривають центр куща. Нехай ніщо не заважає бджолам прилітати на квіти, сонцю — наливати плоди, а вітерцю — продувати середину, виганяючи звідти грибки і бактерії, які жах як люблять вологу і застійне повітря, але на дух не переносять створену руками дбайливих громадян вентиляцію.

Оцініть рецепт
Поділіться з друзями
Добавить комментарий