6 причин опадання зав’язей на огірках і як з цим боротися

Сад, город, дача

Опадання зав’язей на огірках — це проблема, з якою стикаються багато дачників і огородики. Якщо вона набуває масового характеру, з нею потрібно боротися. Зазвичай огірки скидають зав’язі через наступні фактори:

  • зміна температурних умов;
  • загущена посадка рослин;
  • неправильний полив;
  • перегрів ґрунту;
  • поява шкідників;
  • нестача поживних речовин.

Зміна температурних умов

Огірки не переносять сильного підвищення температури. Їх квіти не запилюються. Рішенням проблеми стане установка притіняючої сітки на теплиці або опори (якщо огірки вирощуються у відкритому ґрунті). У теплицях необхідно підвищити вологість повітря (установка бочок з водою, зволоження проходів з лійки і т.д.). Не варто проводити обприскування водою самих огірків, щоб уникнути опіків листя або появи грибкових захворювань.

6 причин опадання зав'язей на огірках і як з цим боротися

Загущення посадка рослин

При загущеній посадці огірки отримують мало сонячного світла. Зав’язі можуть почати всихати. Це призведе до зниження врожайності. Рішенням проблеми стане правильний вибір сорту або гібрида. Не варто загущувати посадки, особливо, при вирощуванні партенокарпічних гібридів. В процесі вирощування необхідно формувати кущ і видаляти пасинки.

6 причин опадання зав'язей на огірках і як з цим боротися

Неправильний полив

Огірки — вологолюбна культура. У фазі зростання їх варто поливати 3 рази в тиждень.

При плодоношенні огірки поливають щодня. Не варто допускати перезволоження, так як коріння рослин можуть почати загнивати.

Перегрів ґрунту

Перегрів ґрунту негативно позначається на кореневій системі огірків. Мульчування здатне вирішити дану проблему.

6 причин опадання зав'язей на огірках і як з цим боротися

Поява шкідників

Шкідники (попелиця, павутинний кліщ і т.д.) можуть частково або повністю погубити плантацію огірків. Пік активності комах-шкідників найчастіше доводиться на середину літа. При виявленні шкідників з ними потрібно боротися. Можна використовувати препарати Актофіт, Фітоверм і т.д. Обробку рослин проводять у вечірній час.

6 причин опадання зав'язей на огірках і як з цим боротися

Нестача поживних речовин

Огірки, як і інші овочі, потребують макро і мікроелементи. Опадання зав’язі на огірках може бути викликано нестачею бору або калію. В якості калійного добрива можна використовувати попіл.

6 причин опадання зав'язей на огірках і як з цим боротися

Оцініть рецепт
Поділіться з друзями
Добавить комментарий